NEI TIL BYGGING PÅ KOMMUNAL TOMT PÅ ØKSENDALSØRA, MØRE OG ROMSDALS BEST BEVARTE TETTSTED
Quoted post
Gjest |
#152014-06-27 17:47Er det ikke et oppegående bygdelag I Øksendal som kan stoppe denne raseringen av en kulturskatt I Sunndalen? |
Replies
Gunnar Erstad Forfatteren bak dette oppropet |
#16 Re:2014-06-27 22:04:50Det var et styremedlem i Øksendal bygdalag som fremmet oversendelsesforslaget i kommunestyret for å få omregulert den kommunale tomten ved sjøen til bolig/næringsformål. Øksendal Bygdalag har ikke holdt noen form for bygdemøte i forkant av kommunestyremøtet. Styret og innbyggerne forøvrig i Øksendal visste ikke noe om planene til forslagsstilleren før etter at forslaget var vedtatt. Forslagsstilleren har i ettertid fortalt meg at de var 5 stk. tilsammen som sto bak oversendelsesforslaget. Personen unnlot å navngi 2 av disse. 1 person skrev under forslaget sammen med forslagsstilleren i kommunestyret. Øksendalsøra velforening tok kontakt med bygdalaget, men styreleder sa de forholdt seg nøytral til saken da den var i kommunal regi (selv om det står at bygdalaget går hånd i hånd med sunndal kommune om utbyggingen i 2 utgaver av AuraAvis før planen ble sendt ut på høring). Forslagsstilleren sitter idag som leder i bygdalaget. Man kan vel si at Kommunestyret ble ført bak lyset da de vedtok omreguleringen. Etter at planen ble sendt ut på høring, sendte bygdalaget innkalling til allmøte for de mente bygdalaget ikke kunne forholde seg nøytrale lenger (noe de ikke har vært heller inn mot kommunen). På møtet fikk forsamlingen utdelt en ferdigskrevet uttalelse som støttet utbygging på den kommunale tomten og det skulle stemmes over dette (forslaget var utarbeidet av forslagsstilleren av oversendelsesforslaget i kommunestyret). Jeg vil påstå at de var vel vitende om hvor mange de måtte få til å møte for å få flere stemmer enn de som har engasjert seg for å beholde denne tomten som friområde. Avstemningen ble 51 for, 39 mot, 6 stemte blankt.
Dersom noen ønsker informasjon/dokumentasjon som omhandler saken, så kan dere sende forespørsel på: erstad.gunnar@gmail.com
|
Norges Ukraina-støtte må økes drastisk!
Stortinget må sette kunnskapen i arbeid for å stoppe naturtapet
Grundig revisjon av rasering av norsk natur
Stopp menneskerettighetsbruddene mot Maria Abdi Ibrahim!
Save NTA - the Norwegian Theatre Academy!
Utesteng Israel fra Eurovision!
Realiser Rolf Jacobsen-senteret i Skappels gate 2 nå!
Stopp store velferdskutt i Bærum!
NEI til flere høyspentmaster Madla/Krossberg/Friheim
Høyrebyråden angriper - signer oppropet for å bevare søndagen som fridag i Oslo!
Bevar Gaustadskogen
Er det noe du vil endre?
Endringer skjer ikke ved å være stille. Forfatteren bak dette oppropet reiste seg og gjorde noe. Vil du gjøre det samme? Start en sosial bevegelse ved å opprette en underskriftskampanje.
Start din egen underskriftskampanjeAndre underskriftkampanjer du kan ha interesse av
NEI til datasenter på Vagle
1086 Laget: 2025-02-03
NEI til å legge ned Flatene skule!
490 Laget: 2025-02-04
Bevar Fiskå skole!
383 Laget: 2025-02-03
La Line Boleyn Melle beholde Stubberud Gård i Sørkedalen
809 Laget: 2025-02-01
Kunstneropprøret!
288 Laget: 2025-02-03
Nei til redusert åpningstid i barnehagene i Nordre Follo!
277 Laget: 2025-02-03
La Førde Barneskule leve!
549 Laget: 2025-02-01
Vi vil ha kirsebærosten tilbake igjen!
462 Laget: 2025-01-27
Appell om å sikre en fremtid for Shangri-La i Oslo
511 Laget: 2025-01-31
NEI til nedbyggingen av Tromsømarka og hundeløypa bak Solneset skole
989 Laget: 2025-01-28
Ikke legg ned Sunde skule
298 Laget: 2025-01-31
Vi ber PBE om å fravike kravet om en broforbindelse over Gjøvikbanen, og heller arbeide for optimal og inkluderende mobilitet gjennom eksisterende underganger.
112 Laget: 2025-02-05
Nei til CK sine planer om høyblokker på Lura
104 Laget: 2025-02-09
Rettferdighet for Oljepionerene- Aksjon for modell nr. 4 NÅ!
225 Laget: 2025-01-23
Rettferdig skoleløsning i Oppegård Syd!
91 Laget: 2025-02-10
Innbyggerinitiativ for bevaring av skogene i Moss kommune
363 Laget: 2024-11-19
Bevar Karuss skole som den er i dag
335 Laget: 2025-01-29
Stopp menneskerettighetsbruddene mot Maria Abdi Ibrahim!
6467 Laget: 2025-01-11
Trygg skolevei, og gang- og sykkelsti langs Kappvegen/Ridabu - Vi krever handling nå!
79 Laget: 2025-02-03
Nei til vindkraft i Elverum
586 Laget: 2024-05-23