Nattbusser i Bergen

Vi krever at det blir satt opp busser fra Bergen sentrum på alle høyfrekvente linjer etter at utestedene stenger stenger på fredager og lørdager, dvs kl 03.30.

Begrunnelse: Mange flere linjer enn enn stamlinjene har en frekvens på 10 min i rushtiden, og ellers 20-30 min, fordi det er stor etterspørsel fra innbyggerne der. Utestedene i Bergen stenger fredager og lørdager kl 03.30, og det er da svært høy etterspørsel etter buss fra alt fra ansatte i utestedene til unge sårbare berusede.

Siste buss fra Bergen sentrum langs de nevnte linjene har avgang kl 02.30 eller tidligere på fredager og lørdager. Til sammenlikning går siste buss fra sentrum til ytre Øygarden kl 04.06 på lørdager, til tross for at passasjergrunnlaget der er langt lavere.

Konsekvensen av at det ikke går nattbuss er defor først og fremst at en stor andel av de reisende bruker piratdrosje i stedet for lovlig drosje, spesielt unge og andre med lav inntekt.

De aktuelle linjestrekningene er korte, og behovet gjelder kun fredager og lørdager. Det vil derfor ha ytterst begrensede merkostnader å sette opp de etterspurte rutene.

Signer dette oppropet

Ved å signere godtar jeg at Tor Harald Rødseth vil kunne se all informasjon jeg oppgir på dette skjemaet.

Vi viser ikke e-postadressen din offentlig på nettet.

Vi viser ikke e-postadressen din offentlig på nettet.


Jeg samtykker til behandling av opplysningene jeg oppgir på dette skjemaet for følgende formål:




Betalt annonsering

Vi vil annonsere dette oppropet til 3000 mennesker.

Lær mer ...